Internetowy Serwis Fletniowy
Janusz Gajec to człowiek wszechstronnie utalentowany.

Ten urodzony w 1946 roku w Krakowie artysta rozpoczął swoją przygodę muzyczną już w wieku 17 lat zakładając jeden z pierwszych  krakowskich zespołów big beatowych  „Czarne koty”. W późniejszych latach występował między innymi z Andrzejem Zauchą i Janem Wojdakiem.
 

W teatrze Starym w Krakowie przez 5 lat wykonywał wokalizę do legendarnego spektaklu Biesy w reżyserii Andrzeja Wajdy. Jako wokalista i perkusista występował w Anglii, Niemczech, Holandii. Austrii, oraz Szwajcarii. Na jego występach obecni byli między innymi Linda Evans i Roger Moore.  Za granicą spędził 25 lat. Podczas pobytu w Szwajcarii w latach 90 tych zainteresował się Fletnią - instrumentem cieszącym się niezwykłą popularnością w tym kraju. Jak się okazało sam nie oparł się jej urokowi i zaczął uczyć się gry na tym instrumencie. Jego idolami pozostają od: lat Edward Simoni i G.Zamfir.


Na repertuar Janusza Gajca składają się standardy muzyki rozrywkowej i kolędy oraz niezapomniane utwory mistrzów muzyki poważnej

( marsz Niewolników z opery Nabucco). Od 2000 roku artysta mieszka w Polsce grając na fletni oraz występując w jednym z muzycznych zespołów krakowskich.

Muzyka w wykonaniu tego artysty potrafi poruszać i uspokajać. Wyczucie rytmu i rozumienie instrumentu powoduje, że utwory w jego wykonaniu mają swoistą głębię i są w stanie poruszyć.

W 2006 roku na rynku muzycznym ukazała się dwu częściowa płyta z utworami na fletnię w interpretacji tego wszechstronnego artysty.

Kontakt: 607 229 227