Janusz Gajec to człowiek wszechstronnie utalentowany.
Ten urodzony w 1946 roku w Krakowie artysta rozpoczął swoją przygodę
muzyczną już w wieku 17 lat zakładając jeden z pierwszych krakowskich
zespołów big beatowych „Czarne koty”. W późniejszych latach występował
między innymi z Andrzejem Zauchą i Janem Wojdakiem.
W teatrze Starym w Krakowie przez 5 lat wykonywał wokalizę do legendarnego spektaklu Biesy w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Read more...
Mariusz Wilk od kilku lat gra na fletni. Mieszka i pracuje na Śląsku. Do gry zainspirowała go muzyka ludowa Karpat a szczególnie twórczość Georghe Zamfira. Muzyczną wiedzę pobierał w średniej szkole muzycznej w klasie klarnetu. Okazjonalnie występuje na uroczystościach kościelnych, towarzyskich czy na turystycznym szlaku / np. na Góralskim Graniu i Śpiewaniu na Krawców Wierchu/.
Nauczyciel Mariusz Wilk ze swoim uczniem Szymkiem Chlubą
Koncert w kościele pw. Św.
Read more...
Jacenty Ignatowicz mieszka w Żywcu, gdzie wraz ze swoimi dziećmi popularyzuje rodzimy folklor beskidzki. Gra na wszystkich instrumentach góralskich, a w czasie swoich występów widzów raczy także góralską gawędą. Chyba jako pierwszy z artystów góralskich powrócił do korzeni polskiej góralszczyzny i zaczął wykorzystywać multanki czyli naszą Polską fletnię Pana obok piszczałek i okaryn.
Read more...
Urodzony w 1973 r. w grodzisku Wlkp. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 14 lat nauką gry na trąbce i instrumentach klawiszowych. Zauroczenie magią brzmienia fletni Pana było powodem do rozpoczęcia poszukiwań tego mało znanego w kraju instrumentu. Efektem finalnym były wykonane własnoręcznie przez ojca instrumenty. Obecnie gra na profesjonalnych fletniach wytwarzanych na zamówienie w pracowni Gibonus.
Read more...
Urodził się w Peru a dziś mieszka w
Polsce. Po wyjeździe z Peru jak większość muzyków, jego rodaków grał na
ulicach miast całej Europy peruwiańską muzykę ludową wraz z zespołem Kallpa.
Dziś gra muzykę pop i nagrywa już drugą płytę. Kontakt tel. 601 328-280
Siostra Michaela ze Zgromadzenia Córek Św. Franciszka Serafickiego mieszka w Sandomierzu i jest organistką. Jej prawdziwą pasją jest fletnia Pana. Niedawno wraz ze swym bratem nagrała amatorską płytę, z której możecie tu posłuchać dwa utwory. Jej marzeniem jest nagranie profesjonalnej płyty. Kolekcjonuje instrumenty ludowe z całego świata w czym pomagają jej znajomi misjonarze.
Read more...
Kwartet Jorgi o sobie:
" Muzykę naszą tworzy wędrówka.
Spotykamy muzyków.
Tak jak inni podarowują sobie przedmioty,
Oni przekazują nam część swego dziedzictwa.
Sami też kiedyś zostali obdarowani.
Kręci się kołowrotek.
Jest jeszcze zapis.
On jest jak ziarno.
Poświęcamy mu swoją uwagę,
Część naszej biografii.
Wrasta w nas.
Read more...
Syrinks
(Daria Noryńska) z Zębowic ur. 12.07.1987 w Ozimku. Gra na fletni Pana
i koncertuje od paru lat. Jej repertuar to muzyka romantyczna i
rozrywkowa. Mówi o sobie: "Gram by dotknąć duszę..." Chętnie pozna się z innymi
muzykami...
Współpracowała m.in. ze znakomitym klawiszowcem Dionizosem z którym
przez jakiś czas stanowiła świetny duet - Syrinks & Dionizos.
Wystąpiła m.in.
Read more...
Dima Chaaback urodził się w 1966 roku w Bursztynie na Ukrainie. Będąc nastolatkiem usłyszał przypadkowo w radiu utwór w wykonaniu Rumuna George Zamfira. Zafascynowany brzmieniem instrumentu i przekonany, że to zwykły flet, postanawia zapisać się do liceum muzycznego w Łucku, gdzie prowadzone są zajęcia w klasie fletu. Dopiero po pewnym czasie odkrywa, iż tym pięknym instrumentem jest po prostu fletnia pana, a mistrz nazywa się George Zamfir.
Read more...
Urodził sie w 1962 roku Kijowie, gdzie w 1986 ukończył konserwatorium w trzech specjalnościach: wykonawca koncertowy, dyrygent i nauczyciel gry na gitarze klasycznej. Od 1993 roku kontynuuje swoją artystyczną karierę pracując w Polsce. Poza grą na gitarze swoje występy uświetnia gra na fletni Pana. W jego repertuarze znajdują się utwory klasyczne, standardy muzyki bluesowej i rozrywkowej, rosyjskie ballady i romanse, polskie i ukraińskie piosenki ludowe.
Read more...
Wojciech
Okurowski - jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu - wydział instrumentalny.Ukończył z wyróżnieniem program wyższej uczelni gry na fletni pana u światowej sławy mistrza Gheorghe Zamfira w Bukareszcie. Jest jedynym polskim absolwentem tej szkoły. Artysta koncertuje w kraju i za granicą.
Artur Thomas urodził się w 1967 roku w Katowicach gdzie mieszka do dziś. Jest absolwentem szkoły muzycznej w klasie puzonu. Po ukończeniu szkoły, przez kilka lat grał w orkiestrze dętej przy kopalni "Wujek". Fletnię Pana odkrył będąc w Niemczech i słuchając nagrań pochodzącego z Polski Edwarda Simoniego, który stał się jego mistrzem. Przez kilka lat dzięki wytrwałości i pasji opanowywał grę na tym trudnym instrumencie.
Read more...
Urodził się 6.11.1970 r. w Isacova w Mołdawii w rodzinie z wieloletnimi tradycjami muzycznymi. W 1996 roku ukończył Akademię Muzyczną w Kriszyniowie, mgr w klasie fletni Pana u wybitnego prof. Iona Negura. W czasie studiów i po ich ukończeniu pracował jako nauczyciel w szkole muzycznej. Grał jednocześnie w Państwowej Orkiestrze Muzyki Ludowej.
Read more...